Зареєструйтеся і наш менеджер призначить зручну дату та надасть доступ до гейміфікованої навчальної платформи.
Тьютор в перекладі з англійської мови означає «вчитель», але це не просто педагог, який навчає багатьох дітей у класі, скоріше, це особистий помічник у навчанні.
Тьютор – хто такий цей представник освіти? Це не нове слово в освітньому процесі, останнім часом його стали вживати все частіше. З’явилось воно ще в часи античної Греції, де до учнів та студентів елітних шкіл почали приставляти особистих наставників. Метою таких практик була допомога учневі краще освоїти матеріал, влитися в освітній процес та зосередитися на навчанні. Для цього наймали тьюторів батьки дитини, що навчалась.
Згодом тьютори почали виконувати посередницьку діяльність, працюючи на освітній заклад. Тьютор виконував працю з утримання рівноваги між навчальним процесом і особистим та повсякденним життям студента, щоб той не відволікався на неважливі обставини, а був повністю зануреним в навчання. Тьютор став певним особистим напарником у вільний час і репетитором у робочий.
Починаючи з 14-го століття, тьютори стали популярними й в інших країнах Європи. Так, у Великобританії, Франції та Австрії у великих університетах вони почали разом зі студентами складати план навчання і досягати результатів. В той час стаціонарне відвідування занять було досить вільним, через що самодисципліна у студентів трохи кульгала. Тьютори допомагали скласти графік дня, відвідувань уроків, записів до викладачів та позакласних занять.
Помалу тьюторство стало заходити на територію країн радянських республік. Не так активно і відкрито, як в інших країнах, але приватний супровід учня став набирати обертів в багатьох дисциплінах.
Лише наприкінці 20-го століття на тьюторство почали звертати увагу, як на незалежне освітнє явище. Через унікальні написані праці тьюторами про освіту в дистанційному форматі, їх затвердили, як окремих викладачів.
Асоціація тьюторів України була сформована тільки в 2011-му році. У 2016-му році Міністерством освіти України було проведено захід, який називався «Школа тьюторської майстерності», мета якого – ознайомитись із присутністю тьюторства в країні та визначитись із його подальшим розвитком. Популярність тьюторства в Україні здобуває переважно в приватних освітніх закладах, але помалу починає переходити в загальний обіг.
Хто такий тьютор в сьогоднішній системі освіти? Нині тьютори – звична справа. Через ситуацію у 2019-му році - пандемію Ковід-19, багато хто почав використовувати можливість займатися з тьюторами, які допомагають не лише з заняттями з основних предметів, а й підтримкою загального стану, врівноваженого погляду на навчання та вдосконаленням самодисципліни на рівні власного усвідомлення.
Завдання тьютора, який працює в навчальному закладі:
Завдання тьютора, який працює з одним учнем:
В багатьох школах України вже приглядаються до тьюторів. З приходом в наше життя дистанційного навчання, вони стали мегапопулярні.
Unicorn School від Комп’ютерної IT Академії STEP пропонує співпрацю тьюторів з учнями та студентами всіх закладів та навчальних програм.
Розробка індивідуальної схеми навчання та підтримка у всіх освітніх процесах – це те, що Unicorn School дає всім, хто бажає плідно навчатись та мати від цього максимальний результат.
Unicorn School – це ліцензована загальноосвітня дистанційна школа нового формату, де навчаються учні 5-11 класів. Тьютори Unicorn School разом з учнями поглиблюють їх знання в окремих предметах та підтримують під час цілого курсу навчання.
Не треба довго чекати для того, щоб дитина почала продуктивно навчатись, варто почати вже сьогодні!
Пссс...знижку хочеш?
Знижка діє лише до 30.05.25