Чим зайнятись на канікулах?

21 Листопада

Настали літні канікули, і всі батьки поставили собі запитання: як моїй дитині провести канікули з користю? Сьогодні дамо відповідь на це запитання та розповімо, що робити на канікулах активним дітям, а також як батькам заповнити вільний час дитини корисними заняттями.
Отож, що зазвичай роблять діти на канікулах? В основному граються, відпочивають, розважаються та проводять час з друзями. Але є й такі, що частіше нудяться або проводять час з гаджетом, що може напружувати батьків та змушує їх думати, що дитина втрачає свій дорогоцінний час. Існує ще й третя категорія - це діти, яким нудно постійно розважатись і вони хочуть освоювати щось нове, але влітку самостійно це робити не цікаво. Батьки всіх цих категорій дітей бажають, щоб канікули пройшли для них не тільки цікаво, а й корисно.

Своєю чергою учні, коли приходять в школу у вересні, хотіли б поділитися способом цікавого відпочинку та тим варіантом проведення канікул, який був у них цього року. Традицію писати твір про літні канікули ніхто не скасовував, і кожна дитина хоче продовжити фразу «як я провела літні канікули» якнайцікавіше. Учні молодших класів приносять малюнки про літні канікули, де вони зображують те, чим займалися під час літнього відпочинку.

Програми для дітей, які радить Міністерство освіти на канікули

Мовні курси

Найпоширеніші курси під час канікул, які обирають батьки для своїх дітей – це мовні курси. Іноземна мова – один з найважчих предметів для освоєння школярем, тому додаткова підготовка на канікулах не завадить. 

Часто таку програму обирають у зв’язку з поїздкою за кордон, тому вона має і корисний мотив, і освітній. Як варіант, можна відправити дитину за кордон на відпочинок, заразом і для підтягування навичок спілкування з носіями мови. Таких державних програм є безліч, наприклад, програма за обміном учнів на літні канікули. Батьки знаходять пропозиції від шкіл та ліцеїв, де можна було б скористатися такою нагодою.

В Україні існують інтерактивні мовні курси під час літніх канікул, де займатися вивченням іноземної мови цікаво та захоплююче. Таке навчання не сприймається як уроки, а час пролітає швидко та непомітно.

Спортивні програми

Хто з батьків не відправляє свою дитину в санаторій чи табір? Але на сьогодні попиту набирають саме бази відпочинку зі спортивним нахилом. Це табори для дітей, де вони не лише розважаються, а й здобувають навички в заняттях спортом.

Є табори з конкретним видом спорту, а є комплексні, де дитина може обрати сама, чим хоче займатись. 

Програма здоров’я на літні канікули дуже подобається самим школярам, адже це одночасно і спорт, і відпочинок. А батьки відмічають  покращення здоров’я і кращі оцінки з фізичного виховання за наступний шкільний рік.

Учні самі зацікавлені в спортивних секціях та таборах. Вони обирають переважно командні ігри: теніс, футбол, волейбол, а також гірські походи та альпінізм.

Стосовно безпеки, то викладачі нагадують, що існує пам’ятка – безпечні канікули, яка навчає школярів правильно поводитись під час заняття спортом:

  • Не йти на водойму без нагляду викладача;
  • Не освоювати новий спортивний снаряд без дозволу вчителя;
  • Не спускатись з надто високого схилу самостійно;
  • Не виходити на схил без спеціального спорядження.

Додаткові нагадування, зазвичай, викладачі озвучують перед самими заняттями.

Комп’ютерні літні табори

Таке проведення канікул люблять діти, яким подобається інформатика. Для кращого розуміння предмета батьки приймають рішення віддати дитину в ІТ-табори. Вони дають учневі уявлення про майбутню професію у сфері IT та покращують показники успішності дитини в школі з інформатики та частково з математики.

Програми від держави, направлені на вдосконалення комп’ютерних навичок, можуть проводитись у школах з відповідним оснащенням або в спеціалізованих закладах, які займаються освітою в IT-напрямку.

Найкращі методи навчання в комп’ютерних таборах – це ігрова форма освоєння технологій та практичні завдання з програмування, робототехніки чи основ веб-дизайну для дітей. Діти не сприймають такі заняття як навчання, оскільки викладачі подають матеріал дуже акуратно, зацікавлюючи школярів брати ініціативу у свої руки. Таким чином діти почуваються як на відпочинку, а не на уроках.

Гуманітарні програми

Програми, направлені на пізнання світу різними способами – одні з найцікавіших. Пізнання світу, знайомство з навколишнім середовищем, дослідження території та багато всього іншого пропонують компанії з туризму, шкільних таборів та гуртків, які проводять походи в ліс, поле та гори.

Такі програми відпочинку та корисного проведення часу на канікулах несуть в собі й оздоровчу, і пізнавальну мету. Свіже повітря, купання в озерах та дослідження світу рослин та тварин не лише допомагають учням освоїти природу, а й навчають орієнтуватись в просторі та зберегти екологію планети.

Гуманітарні курси та табори підтягують знання з таких дисциплін:

  • Біологія;
  • Зоологія;
  • Географія;
  • Природознавство;
  • Основи здоров’я;
  • Основи безпеки;
  • Медицина;
  • Фізичне виховання.

Тільки від батьків залежить те, як буде проводити час їх дитина на канікулах. І витратить вона цей час з користю, чи втратить його – обирати лише вам.

Діти хочуть мати можливість спілкування з друзями, відпочинок на свіжому повітрі та освоювати нові широти, замість того, щоб сидіти в кімнаті. Але їм треба в цьому допомогти. Канікули – це не просто тиждень чи місяць відпочинку, це ще й нові можливості, знайомства та нові знання. 

Разом з Unicorn School канікули вашої дитини пройдуть не лише цікаво, але й корисно. Відпочиваючи, можна підтягувати предмети, з яких дитина не встигає, адже доступ на платформу школи Maps - цілодобовий. Це не нудні уроки як в звичайній школі, а динамічно та цікаво поданий матеріал, тому діти з задоволенням вчаться в Юнікорн навіть влітку. 

Найкращі канікули - це час, проведений з користю!