Школяр після канікул. Налаштовуємось на навчання

23 Лютого

Часто дітям після канікул досить складно одразу увійти до швидкого ритму навчального процесу. Є низка причин, які серйозно впливають на мотивацію та працездатність школярів. Розберемо, чому так відбувається і що з цим можна зробити.

Чому школярам складно навчатись після канікул?

Розглянемо найчастіші причини, чому дітям важко з розгону "вриватися" у навчальний процес після періоду відпочинку та розслаблення:

1. Розрив у навчальному процесі

Канікули призводять до розриву звичного щоденного ритму в навчальному процесі, і потім знову "повернутися в дію" виявляється нелегко.

2. Відсутність практики

Під час канікул діти рідко відкривають шкільні підручники, навіть якщо це художня література чи просто їхній улюблений предмет. Звичка до щоденного навчання падає, дитина не практикує свої навички та знання так само, як і під час навчання. Як наслідок - інформація забувається і повертатися до школи стає важко, ніби повернутися до спортивної секції до важких навантажень після тривалої перерви.

3. Зміни у розкладі

Після канікул може змінитись розклад уроків або матеріал, який вивчають діти. Тому дитині стає важче адаптуватися до нового графіка, нових завдань та знань.

4. Недостача мотивації

Діти втрачають мотивацію до навчання після тривалої перерви, що може ускладнити їхнє повернення до занять.

Звичайно, згодом дитина знову входить у навчальний процес і всі ці причини сходять нанівець. Але цей процес повернення до активного навчання можна зробити куди швидшим та ефективнішим.

Як школяру швидко налаштуватися на навчання після канікул?

Є прості способи, які допомагають школярам активно включитися у навчання після канікул. Якщо їх грамотно і методично використовувати, то результати не забаряться.

 • Поступовий перехід

Замість різкого переходу від відпочинку до навчання можна поступово збільшувати кількість часу, який дитина витрачає на заняття щодня. Наприклад, перший тиждень після канікул можна присвятити повторенню матеріалу минулого семестру, а потім розпочати освоювати новий матеріал.

 • Планування

Планування занять допоможе школяреві організувати навчання після канікул. Розклад занять та завдань упорядковує навчальний процес, робить його більш структурованим.

 • Повторення

Повторення матеріалу, вивченого перед канікулами, допоможе школяреві освіжити знання та підготуватися до повернення у навчальний процес. Рекомендується розпочати таке повторення задовго до старту самого шкільного навчання, щоб не було необхідності активно включатися в останній момент.

 • Активна участь

Така участь у навчальному процесі допомагає зберегти інтерес до навчання. Школярі можуть ставити запитання викладачам та спілкуватися з однокласниками, щоб поглиблювати свої знання та зміцнювати мотивацію.

 • Створення сприятливого стану

Створення атмосфери, що супроводжує процес навчання, допоможе школяру зосередитися та покращити продуктивність. Наприклад, організація тихого та світлого місця, улюблений чай з печивом, ортопедична подушка для спини тощо.

 • Здоровий спосіб життя

Правильне харчування, достатній сон і фізичні вправи точно допоможуть школяреві почуватися краще і це відіб'ється на його готовності вчитися, врівноваженості, увазі та на самому вивченні матеріалу.

Повірте, якщо дотримуватися цих простих правил, результат не забариться. Це не складно перевірити, спробуйте інтегрувати ці поради в життя дитини відразу після канікул.

Як батькам допомогти дитині з навчанням?

У ваших силах допомогти дитині повернутися в активний процес навчання після канікул. Як це зробити?

По-перше, спілкуйтеся з дитиною про те, що вона очікує від нового навчального року, обговорюйте навчальні цілі та допомагайте дитині знайти мотивацію для навчання.

По-друге, створюйте разом з дитиною розклад навчальних занять та інших його зобов'язань. Це допоможе дитині організувати свій день і бути продуктивнішою. Батьки можуть також підтримувати дітей під час навчання, обговорюючи з ними матеріали та допомагаючи вирішувати навчальні завдання. Головне не перестаратися і не робити все за дитину, а бути лише порадником та доброю підтримкою.

По-третє, нагороджуйте дитину за її успіхи в навчанні або плануйте приємне дозвілля, можна спільне, після виконання навчальних завдань. Допомагайте дитині вести здоровий спосіб життя, щоб вона успішніше навчалася. Покажіть це на особистому прикладі – перейдіть разом з дитиною на правильне харчування, лягайте спати раніше, можете разом поробити фізичні вправи.

Зрештою, батьки можуть брати участь у шкільних заходах, щоб бути в курсі того, що відбувається у житті та навчанні їхніх дітей. Це зміцнить зв'язок між батьками та шкільною спільнотою. Спілкування, підтримка, мотивація, здоровий спосіб життя та участь у житті школи – все це допоможе дітям успішно розпочати новий навчальний семестр після канікул.

В здоровому тілі здоровий дух

Здоровий спосіб життя допоможе дитині успішно розпочати новий навчальний цикл. Але як вести цей горезвісний здоровий спосіб життя, щоб він не переріс у каторгу для дитини, а просто допомагав і давав реальні плоди у здоров'ї та навчанні? Ось деякі загальні поради:

 • Сон: школярі повинні спати достатню кількість годин щоночі, щоб вони відчували себе бадьорими та готовими до навчання. Рекомендується спати щонайменше 8 годин на день.
 • Харчування: школярі повинні вживати різноманітну та поживну їжу, щоб підтримувати здорове зростання та розвиток. Це означає уникати харчування з високим вмістом цукру та жирів, які погіршують фізичний та розумовий стан дитини
 • Фізична активність: школярам рекомендується брати участь у регулярних фізичних вправах, таких як заняття спортом або прогулянки на свіжому повітрі, щоб покращити розумовий стан та розвантажити голову.
 • Відпочинок: школярі повинні мати час для відпочинку та розваг, таких як читання, ігри та спілкування з друзями та родиною.
 • Управління стресом: школярі зобов'язані знати, як справлятися зі стресом, використовуючи методи, такі як глибоке дихання, медитація чи йога.

Також легкому входженню у навчання сприяє формування маленьких, але щоденно виконуваних звичок, які дисциплінують дитину. Це – розпорядок дня та щоденне виділення часу на навчання та виконання домашніх завдань, а також щоденний час на активний відпочинок та хобі.

Крім того, батьки можуть допомогти своїм дітям зв'язатися з учителем, щоб вони могли отримати підтримку та додаткову допомогу, якщо це необхідно.

Загалом, здоровий спосіб життя та гарні звички обов'язково допоможуть школярам увійти легко та просто у новий навчальний цикл.

Навчання після канікул у дистанційній школі

Звичайно ж, специфіка дистанційного онлайн навчання в школі має свої особливості. У цьому випадку також можна дати кілька порад для школярів, які приступають до онлайн-навчання після канікул.

По-перше, створення розкладу допоможе організувати час та структурувати навчальний процес. Школярі повинні встановити чіткий час початку та закінчення роботи, планувати перерви на відпочинок та харчування.

По-друге, школярам необхідно мати спеціальне місце для навчання, яке допоможе їм сконцентруватися і зменшити відволікаючі фактори. Робоче місце має бути тихим, зручним та забезпечувати необхідне обладнання, таке як комп'ютер та інтернет.

Третя порада полягає у регулярному зворотному зв'язку від вчителя. Вчителі можуть допомогти учням перейти від канікул до навчання, уточнюючи інформацію щодо навчання. Рекомендується частіше зв'язуватися з учителем та обговорювати будь-які питання, які можуть виникнути, та отримувати додаткову підтримку, якщо це необхідно.

Четверта порада полягає у використанні технологій для навчання. Це може зробити процес більш інтерактивним та захоплюючим. Школярі можуть використовувати онлайн-ресурси, такі як навчальні відео, інтерактивні уроки та програми, щоб гейміфікувати навчальний процес, зробити його цікавим.

І, нарешті, школярам, хто навчається віддалено, рекомендується залишатися на зв'язку з іншими дітьми. Школярі повинні спілкуватися зі своїми однокласниками та вчителями, щоб підтримувати соціальні зв'язки та відчувати себе частиною суспільства. Вони можуть використовувати різні онлайн-месенджери, які полегшують таке спілкування.

Ви можете не сумніватися, що у дистанційній школі Unicorn усі ці моменти враховані. Школярам тут вчитися легко і приємно, як правило, труднощів входження в навчання після канікул немає. Але якщо раптом вони виникнуть, то досвідчені викладачі допоможуть дитині увійти до навчального процесу.

 

І так, ви можете перевірити, наскільки цікаво навчатись у нашій школі. Просто перейдіть за посиланням і спробуйте безкоштовно 2 тижні. Ви будете приємно вражені.

Корисно!
Завантажте безкоштовний чек-лист "5 кроків до успішного дистанційного навчання"