Міфи та реальність дистанційного навчання. Як допомогти дитині не закинути школу?

21 Листопада

Дистанційне навчання останнім часом набирає популярності не лише за кордоном, а й у нас в Україні. Цьому сприяють активний розвиток цифрових технологій, брак часу і бажання учнів поєднувати навчання та професійні заняття спортом, мистецтвом, подорожами й т.д. Також прискорила розвиток такої освіти ситуація з ковідом у світі та воєнні дії на території нашої країни. 

Саме вони не залишили ніякого шансу на традиційний спосіб здобуття знань українськими дітьми й поставили на паузу усе наше життя. В цих умовах рятівним колом може стати освіта онлайн. Однак у багатьох батьків є скептичне ставлення до неї.  Навіть існують певні міфи, які ми хочемо розвінчати прямо зараз. І в кінці невеличкий бонус: кілька порад, як ви можете допомогти дитині не закинути школу.

 

Міф №1.Освіта у месенджерах

Дистанційне навчання – це лише перелік завдань у вайбері, які треба зробити самостійно - думає більшість батьків. 

Насправді ж онлайн освіта являє собою цілу систему спеціально розроблених навчальних матеріалів, цікавого інтерактивного контенту, який дозволить легко засвоїти нові знання та добре їх закріпити на практиці.

 

Міф № 2. Треба, щоб був супер крутий ноутбук і хакерські вміння

Щоб вчитися дистанційно треба добре володіти комп’ютерними технологіями та витрачати кошти на додаткове програмне забезпечення.

Ні, достатньо просто вміти користуватися комп’ютером або смартфоном та мати вільний доступ до мережі Інтернет. Та й ноутбук знадобиться звичайнісінький, без наворотів. 

Міф № 3. Ненадійність технологій

Немає сенсу вчитись “у комп'ютері”, бо через вірус чи раптово відключене світло все може зникнути (контрольні, наприклад).

Сучасні програми для дистанційного навчання розроблені таким чином, щоб було зручно і не виникало ніяких проблем у користувача. Адже в цій галузі існує велика конкуренція, тому компанії розробники зацікавлені в наданні якісного продукту і послуг своїм клієнтам.

 

Міф №4. Неефективне навчання

Дистанційна освіта менш ефективна аніж традиційне офлайн навчання, коли діти та вчитель мають змогу вільно спілкуватися між собою. 

Зараз це не проблема. В мережі інтернет є усі можливості для нормального спілкування. Для цього використовують різноманітні програми, тому кожен учень може висловити свою думку, поставити якісь питання, поспілкуватися тет-а-тет з педагогом або іншими учасниками освітнього процесу.  

 

Міф №5. Педагоги скоро залишаться без роботи

Розвиток дистанційного навчання з часом може лишити вчителів без роботи. 

Тут варто зазначити, що гарний викладач з високим рівнем професіоналізму і досвідом буде завжди потрібний. Навчання на дому пропонує лише нові способи подачі інформації та форми взаємодії педагога з учнями. Окрім цього, дистанційна освіта дозволяє значно розширити навчальну аудиторію, а педагогам створити власні курси та програми навчання. Тому роль вчителя є так само важливою та необхідною.

 

Міф №6. Неможливо об'єктивно оцінювати успіхи школярів

Учні дистанційної форми навчання вчаться гірше, адже відсутній контроль з боку викладачів. 

Це не відповідає дійсності. Так, освіта онлайн не вимагає постійної присутності учня, але він повинен засвоїти наданий йому матеріал. Для цього можна прослухати лекцію пізніше у вільний або більш зручний для нього час. Далі педагог контролює якість засвоєння матеріалу: надає різноманітні вправи та завдання, учні повинні написати статті, скласти реферати або пройти тестування тощо.

Міф №7. Не можна отримати сертифікат чи диплом про отримання освіти

Онлайн навчання не дає право на отримання свідоцтва про здобуття базової та повної загальної середньої освіти.

Згідно з чинним законодавством нашої держави різниці немає ніякої, в який спосіб учень отримав свої знання. Дистанційна школа Unicorn School має відповідну ліцензію і надає кожному учню після закінчення навчання свідоцтво державного зразка. Для подальшого вступу до вищого навчального закладу звертають увагу на рівень підготовки абітурієнта і кількість балів набраних на ЗНО.

 

Міф №8. Дитина живе ізольовано та не соціалізується

Дистанційна освіта позбавляє учнів суспільного життя.

Все залежить від самої дитини. Якщо вона є активною і прагне постійного спілкування, то така освіта навпаки надає їй більше вільного часу, дозволяє його раціонально використовувати, в тому числі щоб мати інші захоплення, займатися у спортивних секціях, кружках, школах творчості, спілкуватися з однолітками тощо.

 

Міф №9. Таке навчання лише для дітей з особливостями

Дистанційна освіта – це останній шанс отримати хоч якісь знання тим, хто не здатен добре навчатися у традиційний спосіб або не має такої змоги через певні фізичні обмеження. 

До недавнього часу так і було, але зараз на дистанційну форму навчання переходить більшість дітей через різні причини, наприклад, сімейні обставини, посиленні заняття спортом, мистецтвом, постійні подорожі тощо. Відмінність між дистанційною та очною формою полягає лише в гнучкості графіку занять та зручності їх відвідування.

Дистанційна освіта – це не данина моді, а сучасна реальність. Вона надає можливість отримати якісні знання без прив’язки до певного місця тим учням, які не мають змоги навчатися в класичний спосіб. Онлайн навчання може бути цікавим та захоплюючим. Учні Unicorn School про це знають, а тому не кидають навчання, а навпаки отримують від нього задоволення.

 

Як допомогти дитині не закинути навчання?

Щоб школяру було приємно отримувати освіту вдома психологи пропонують батькам декілька порад:

  • Залучайте до навчання м’яко, не варто тиснути;
  • Дозвольте дитині обрати самостійно із чого почати урок: зі складного чи навпаки більш легкого завдання, з якого саме предмета тощо;
  • Необхідно скласти зручний графік занять, щоб день не перетворився на суцільне виконання домашніх завдань, а поєднував у собі одночасно і навчання, і відпочинок, і спорт, і відвідування різних секцій, гуртків тощо;
  • Виділіть окрему територію для навчання, навіть якщо в учня нема своєї кімнати;
  • Пильнуйте, щоб ваша дитина робила регулярні перерви під час навчання. Пам’ятайте, чим більше вік учня, тим тривалішими можуть бути його заняття і навпаки;
  • Забезпечте комфортний мікроклімат у приміщенні, робіть регулярні провітрювання у кімнаті, адже нестача кисню негативно впливає на розумову діяльність.

Кілька слів про Unicorn School

Наш навчальний заклад:

  • Надає офіційні документи про освіту єдиного державного зразка України;
  • Пропонує індивідуальні освітні програми залежно від розвитку дитини;
  • Дозволяє займатися в зручний час;
  • Гарантує постійне живе спілкування з викладачем;
  • Надає профорієнтацію, а також персонального асистента.

Освіта вашої дитини буде в надійних руках з професійними викладачами Unicorn School!