Зареєструйтеся і наш менеджер призначить зручну дату та надасть доступ до гейміфікованої навчальної платформи.
В кожної людини уява розвивається змалечку. Точніше, вона або розвивається, або ні. В дітей з уявою краще складаються відносини, ніж в дорослих. Але з часом діти можуть не мати стимулу її розвивати, або не бачити необхідності працювати над цим. В такому разі дитина виростає дорослою людиною з поганою уявою, і, відповідно, без творчого підходу до розв'язування завдань. Таких людей не беруть на ряд посад, які потребують гарно розвиненої уяви й творчого внеску.
Ви можете подумати, що нічого в цьому страшного немає, адже уява і творчість не мають прямого впливу на майбутнє людини та на її заробіток. Та це не зовсім так. Цифри, знаки, символи допомагають розрахувати, підбити підсумки та отримати результат стосовно певних дій. Але добре розвинена уява дає можливість спрогнозувати інші наслідки та результати. Тому навіть в аналітичних професіях уява має вагу.
Перевірка на творчий підхід до справи дає зрозуміти, наскільки людина самостійна, вміє приймати власні корисні рішення для компанії та здатна відхилитися від норми при потребі. Є люди-лідери, а є люди-підлеглі. Для перших дуже важливо мати творчу жилку, тому що вони не будуть гнучкими під час робочого процесу. Люди-підлеглі не мають відношення до прийняття важливих рішень в компанії, але якщо професія сама по собі творча, то розвинена уява буде додатковим аргументом для прийняття на посаду.
Про те, чи важливі уява і творчість, психологія говорить, що звичайно – так, особливо у дітей. Якщо у дитини проблеми з уявою в ранньому віці, то її навряд чи розвинеш у пізньому, тим паче у дорослому. Психологи радять звернути на це увагу, і, в разі потреби, допомагати дітям з розвитком творчості в їх мисленні.
Оскільки дітки молодших класів ще мислять прямо і «чорно-біло», тобто – це добре, а це погано, то варто їм допомагати освоювати абстрактне мислення: уявляти те, чого не видно. В практиці спеціалістів існують вправи на розвиток уяви молодших школярів.
Як допомогти розвинути уяву у дітей старшого віку?
Якщо вважати, що діти старших класів уже дуже дорослі, щоб з ними займатися та розвивати творчість, то вони втратять можливість отримати цікаву професію в майбутньому. Та і якщо ми не помітимо вчасно їх талантів, то заблокуємо розвиток дитини в різносторонньому напрямку. Тому вправи на розвиток уяви у дітей старшого віку ніколи не зайві.
Школярі з добре розвинутою уявою зазвичай обирають професії, де можна себе проявити та де вітається креативний підхід. До таких професій відноситься дизайн.
Ландшафтний дизайнер – професія, яка потребує гарної уваги та вміння дивитись у майбутнє. Адже, посадивши рослину, мало бачити, як вона росте зараз, треба вміти спрогнозувати вигляд саду, коли вона виросте до максимальних розмірів.
Дизайнер одягу – люди цієї професії повинні бути трохи психологами та розуміти, що саме сподобається носити тій чи іншій категорії людей, а це безпосередньо залежить від вміння фантазувати та уявляти.
Веб-дизайнер – щоб догодити замовнику з виконанням креативного завдання або під час розробки проекту, який має бути цікавим для всіх людей, без творчості не обійтись. Учні, які вміють малювати найдивніших звірів, в яких виходять найсмішніші мордочки тварин та які дивують навіть викладачів реальністю пейзажів – це діти з найвищою концентрацією уяви.
З творчістю та креативом світ цікавіший та яскравіший. Ми не маємо права його робити сірим, тож нехай наші дітки розвиваються і придумують щось нове. В них це дуже добре виходить!
Пссс...знижку хочеш?
Знижка діє лише до 30.05.25