Зареєструйтеся і наш менеджер призначить зручну дату та надасть доступ до гейміфікованої навчальної платформи.
Чи можна зробити урок цікавим? Урок-кейс можна! Що таке урок-кейс і як він проходить? Зараз ми з вами дізнаємось.
Назва «кейс-урок» пішла від англійського «case» – ситуація, випадок, приклад. Суть такого уроку – на прикладі конкретної ситуації навчити учня думати, знаходити та приймати рішення у реальних життєвих випадках. По суті, кейс-урок - це комплекс методичних матеріалів на основі виробничого прототипу, які мають допомогти учневі віднаходити алгоритм рішення виробничих ситуацій.
Зазвичай такий метод використовується в економіці та бізнес-заняттях, але останнім часом його почали практикувати й в інших напрямках освіти та науки.
Така новинка у сфері освіти, як кейс урок, практикується в навчальних закладах не так давно, хоча виникла ця тенденція в далекому 1910-му році в Гарвардській школі управління бізнесом у Бостоні. Дін Донхем – декан даної школи, висловив думку, що ситуативне навчання піде учням на користь. Через 15 років після цього було надруковано перші збірки кейс-уроків на основі міркувань та пропозицій Діна Донхема.
В Україну ця освітня практика потрапила вже в 1992-му році. Педагогами Гарвардського університету був представлений урок кейс метод в Національній академії державного управління. А у 2002-му році фахівець українського Центру інновацій та розвитку Юрій Сурмін написав свою працю «Ситуаційний аналіз, або анатомія кейс-метода».
Кейс містить в собі реальну або змодельовану під реальну ситуацію, додаткову інформацію та завдання. Учні мають розв'язати завдання методом підбору рішень, основаних на логічних роздумах та прорахованих ідеях. Оскільки часто для вирішення кейс-завдань учнів ділять на групи, то дискусії між учнями та учнями й вчителями – справа звичайна та навіть доречна. В дискусіях народжується теоретична схема дій у вказаній задачі.
Не існує однакової та стандартної методики побудови кейсів, оскільки кожен з таких уроків індивідуальний та має своє одне або декілька вірних рішень. Для прикладу, вирішення такого питання, як покращення пришкільної території, кожною дитиною окремо може бути вирішене по-своєму і кожен з варіантів буде вірний. А от ситуація стосовно конфлікту між учнями має бути досліджена більш ретельно і можливі варіанти розв’язку не так багато, як в попередньому кейсі.
Все ж певна схема для проведення кейс-заняття таки існує:
Кейс-уроки бувають різними за методом подачі, метою завдань, напрямами дій та способом комунікації.
Кейс-урок проходить в дискусіях та розв'язанні завдань, цікавих для школяра. Учні мають можливість проявити себе на кейс-уроці, коли заглиблюються в завдання, розуміють суть проблеми та підбирають варіанти її рішення. В залежності від виду кейса та методі підходу, вчитель обирає, як буде проходити урок і підбирає для цього необхідні матеріали.
Викладач мусить продумати сценарій заняття і розробити етапи уроку покроково:
Як проводиться кейс-урок:
Діти дуже охоче займаються на кейс-заняттях. Дитяча освіта упускає такий метод навчального процесу і на звичайних уроках учням нудно, вони лише очікують перерви чи закінчення уроку.
Як і кожен урок, кейс-заняття має свої плюси, але на відміну від звичайних уроків, тут їх більше.
У школі Unicorn School такі уроки - звичайна справа. Викладачі в Unicorn School навчають дітей за допомогою кейс-уроків на найрізноманітніші теми та за найцікавішими інтерактивними методами, де учень повністю поглинений в ситуацію.
Навчатися в Unicorn School дуже просто - достатньо лише подати заявку на вступ вашої дитини до школи у відповідний клас. Якщо вас цікавлять деталі, ви можете записатися на консультацію та отримати вичерпні відповіді на свої запитання.
Unicorn School допомогла вже багатьом дітям засвоїти важкий шкільний матеріал легким і доступним кожному учневі методом. Ми хочемо, щоб і ваша дитина навчалася у формі гри і при цьому отримала потрібні знання.
Бажання змінити систему освіти на краще – достойна мета, тому, якщо вчитель може докласти зусиль для більш продуктивного навчання дітей, то він має це зробити. Успіху можна досягти лише при спільних і щирих стараннях.
Пссс...знижку хочеш?
Знижка діє лише до 30.05.25