МОТИВАЦІЯ ДИТИНИ ДО НАВЧАННЯ - ЩО ЦЕ І ЗВІДКИ ЇЇ ВЗЯТИ?

25 Червня

Далеко не завжди діти хочуть навчатися та робити завдання, батькам буває дуже складно заохотити їх до навчального процесу. Ми вирішили допомогти з цим питанням та виділили кілька простих порад:

  • Навчіться хвалити та заохочувати свою дитину. 
    Це краще діє, ніж довгі сварки та бурчання. З часом малюк вчиться розуміти приємні відчуття, отримані від похвали,і  робитиме усе, щоб знову відчути ці емоції.
  • Пориньте у світ дитини. 
    Нехай завдання та вправи стануть ближчими та більш зрозумілими для юного дослідника. Для цього достатньо рахувати не просто цифри, а, наприклад, голи улюбленої футбольної команди, чи перетворити перше знайомство із хімічними елементами на казкову історію. Для вчителів чи батьків це не так уже й важко, а от дітям – значно зрозуміліше.
  • Створіть «дерево досягнень».
    Намалюйте на аркуші ватману дерево з численними коричневими гілками і виріжте жменьку «листя» з кольорового паперу. Щоразу, коли дитина буде відчувати, що в процесі навчання вона чогось досягла, наприклад, добре вивчила вірш чи змогла вирішити складну задачу, вона може записати це на листочок і прикріпити на дерево. Згодом дерево буде схоже на вражаючу густу, пишну крону!
  • Жодне питання дитини не повинне залишатися без відповіді. 
    Ніколи не уникайте її «чому», незалежно від вашої зайнятості. Детально і з цікавістю відповідаючи на всі питання, ви формуєте в дитини установку, що процес пізнання нового – це цікаво, і важливо.
  • Особиста мотивація дитини виходить із можливостей діяти самостійно й приймати рішення без втручання дорослих.
    Якщо дитина каже, що вона впорається сама, не потрібно їй заважати. Якщо дитина бере на себе відповідальність, вона повинна йти до кінця. Не треба боятися, що її спіткає невдача або вона отримує погану оцінку. Не варто вимагати від дитини занадто багато. Ставте для неї посильні завдання.
  • Необхідно пояснити дитині, що навчання полягає не тільки в отриманні відмінних оцінок, а й у можливості виправити власні помилки, і найголовніше – в отриманні знань, які стануть у нагоді дитині в житті. 
    Дітям потрібно дати зрозуміти, що оцінки для батьків – не головне. Це допоможе їм орієнтуватися не на зовнішнє оцінювання знань, а на внутрішню мотивацію отримання цих знань.

Бажаємо легкого навчання!

Підписатись на новини

Підтвердіть свою згоду на обробку персональних даних. Ми зобов'язуємося використовувати отриману інформацію тільки всередині нашої компанії, і не передавати третім особам.

Детальніше
надіслати sms
Корисно!
Завантажте безкоштовний чек-лист "5 кроків до успішного дистанційного навчання"